OLEJE ROŚLINNE

Olej roślinny, a w tle pole słoneczników

Oleje roślinne - jak sama nazwa wskazuje - pozyskiwane są z roślin, ich różnych gatunków i części. Dzisiejsze technologie pozwalają wytwarzać oleje z bardzo wielu roślin, m.in. z pestek, owoców, nasion itp.

W naszej ofercie znajdą Państwo wyselekcjonowane oleje roślinne ze sprawdzonych źródeł, posiadające doskonałe parametry techniczne i specjalistyczne zastosowania. Proponujemy oleje w wersji rafinowanej, oczyszczonej, pozyskiwanej w trakcie procesu rafinacji, oraz surowej, wytwarzanej podczas tłoczenia różnego rodzaju roślin.

W trakcie procesu rafinacji z olejów usuwane są wszelkie zanieczyszczenia, a także produkty utlenienia, metale, chemiczne środki ochrony roślin itp., które mogą być obecne w surowcu. Rafinacja oleju uszlachetnia go, pozwalając uzyskać wysokiej jakości produkt o szerokich zastosowaniach. Oleje rafinowane charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością na zmiany temperatury oraz dłuższym terminem przydatności do użycia.

Flota Logistic proponuje wyspecjalizowaną ofertę olejów roślinnych rafinowanych i surowych, obejmującą olej rzepakowy, sojowy, słonecznikowy oraz palmowy.

Ze względu na dużą zawartość przeciwutleniaczy oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych oleje pochodzenia roślinnego robią furorę jako tłuszcze jadalne. Oleje roślinne dzięki swoim walorom w postaci aromatu, smaku i wartości odżywczych traktowane są jako element zdrowej, zbilansowanej diety. Mają korzystny wpływ na nasze zdrowie, zaleca się je m.in. w profilaktyce chorób serca, a także osobom dbającym o linię.

Oczywiście branża spożywcza nie wyczerpuje bogatych i różnorodnych zastosowań olejów roślinnych. Powszechnie stosuje się je w przemyśle chemicznym (np. do produkcji farb i lakierów), farmaceutycznym, w kosmetologii, produkcji pasz, przyjaznych środowisku biopaliw, smarów itd.

Rośliny oleiste jako naturalny produkt stanowią niewyczerpane źródło zastosowań w wielu branżach. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty olejów roślinnych, odpowiemy na każde pytanie!

firmakontakt
gr
sposób dostawy
Olej rzepakowy surowy
Otrzymywany jest poprzez proces tłoczenia nasion rzepaku. Znajduje zastosowanie w przemyśle paszowym oraz jako dodatek do produkcji różnego rodzaju olejów w przemyśle technicznym, produkcji biokomponentów i jako podstawowy składnik w produkcji rafinowanego oleju rzepakowego.

Olej rzepakowy rafinowany
Otrzymywany jest poprzez rafinację surowego oleju rzepakowego. Rafinację przeprowadza się w celu nadania mu odpowiednich właściwości, np. pozbawienia zabarwienia, poprawienia zapachu, zwiększenia trwałości. Końcowe przeznaczenie znajduje głównie w produkcji spożywczej oraz w gotowych wyrobach spożywczych. Na co dzień najczęściej stosowany jest do smażenia, podsmażania oraz jako dodatek do sałatek i surówek.

Olej sojowy surowy
Otrzymywany jest podczas procesu tłoczenia nasion soi. Bogaty w lecytynę, witaminę E, kwas linolowy zawiera także w porównaniu z innymi olejami bardzo dużo, bo aż 30-50% białka. Obok ważnych zastosowań w życiu każdego człowieka znajduje także zastosowanie między innymi w przemyśle paszowym.

Olej sojowy rafinowany
Otrzymywany jest poprzez rafinację oleju sojowego surowego. Wykorzystywany jest w przemyśle spożywczym, kosmetycznym i chemicznym.

Olej słonecznikowy surowy
Otrzymywany jest podczas procesu tłoczenia nasion słonecznika. Znajduje zastosowanie w przemyśle spożywczym oraz jako dodatek do pasz. Jest podstawowym składnikiem w produkcji rafinowanego oleju słonecznikowego.

Olej słonecznikowy rafinowany
Olej roślinny spożywczy pozyskiwany z nasion rośliny oleistej - słonecznika. Otrzymywany jest poprzez rafinację surowego oleju słonecznikowego. Końcowe zastosowanie znajduje między innymi w przemyśle spożywczym jako dodatek do wyrobów maślanych. Wykorzystywany do smażenia, podsmażania, gotowania i do sałatek.

Olej palmowy rafinowany
Otrzymywany jest w procesie rafinacji surowego oleju palmowego. W temperaturze pokojowej ma postać gęstego, miękkiego masła o neutralnym, lekkim zapachu. Olej palmowy rafinowany znajduje zastosowanie w przemyśle spożywczym jako dodatek do produkcji margaryny, polew cukierniczych oraz do wypieku. Stosuje się go również do produkcji mydła, kosmetyków, świec, smarów. Doskonały do smażenia i podsmażania.


Firma  |  Oferta  |  Kontakt